Loading image
Salem Limestone Hakkında
marble,limestone,natural stone,salem grey limestone,salem gold limestone,grey mocha marble,river grey marble,marble blocks,marble slabs,marble tiles,limestone blocks,limestone slabs,limestone tiles,salem grey limestone blocs,salem grey limestone slabs,salem grey limestone tiles,salem gold limestone blocks,salem gold limestone slabs,salem gold limestone tiles,provence limestone blocks,provence limestone slabs,provence limestone tiles,grey mocha marble blocks,grey mocha marble slabs,grey mocha marble,river grey marble blocks,river grey marble slabs,river grey marble tiles,tiles,flooring,cladding,facade,honed,polished,sandblasted,sandblasted&brushed,renaissance,bushhammered,bushhammered&brushed,tumbled,tumbled&brushed,brushed,quarry,marble quarry,limestone quarry,
8119
page-template-default,page,page-id-8119,elision-core-1.0.11,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,qode-theme-ver-4.5,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

DON DAYANIMI

GÜÇLÜ & YOĞUN

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM

ANALİZ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sahibi Olduğumuz Limestone Ocağını 2003’den beri İşletiyoruz

 

İşletmekte olduğumuz ocağımızda farklı renk seleksiyonuna sahibiz. Sahip olduğumuz bu imkanla birlikte geniş ürün çeşitliliği sunmaktayız.

 

 

Projeleriniz için Özel ve Benzersiz Limestone Sunuyoruz 

 

Ürünlerimiz finans merkezleri, spa merkezleri, alışveriş mağazaları, otel, villa ve diğer yapı unsurlarında önemli kullanım alanlarına sahiptir.

 

 

 

Salem kireçtaşımızın içerisinde bulunan fosil içeriklerinin jeolojik tarihi ürünümüzü daha da özel kılmaktadır.

 Bu hikaye, Almanya’dan doğan Tuna nehrinden günümüze uzanan bir göçün hikayesidir. Tuna nehrinin günümüzde Avrupa’nın 11 farklı kentini gezerek Ukrayna-Romanya sınırını oluşturan bir hat üzerinden Karadeniz’e döküldüğü bilinmektedir. Salem Limestone’da yapılan paleontolojik çalışmalar, fosil grubunun yaşlarını Paleosen ve Eosen dönemli, 60-35 MA yıl aralığında tespit etmiştir.

 Bu sonuca göre, 60 milyon yıl önce yaşamış bir canlının ocağımızda görülmesi ancak tarihsel bir göç hikâyesiyle desteklenebilir: Tuna nehri olarak bildiğimiz nehrin uzantısı aslında Türkiye’deki Sakarya nehridir. Karadeniz oluşmadan önce Ukrayna-Romanya sınırından Karadeniz’e uzanan bu kol, yine Romanya ve Bulgaristan’ın Karadeniz’e bakan şeridinden Sakarya’nın Karasu ilçesine kadar uzanmıştır.  Bu hat boyunca yolculuğuna devam eden numulites fosilleri, gastropodia sınıfı fosilleri ve diğer fosil grupları Sakarya’nın Karasu ilçesinden İç Anadolu’ya doğru serüvenini devam ettirmiştir. Bu göçün son durağı ise Eskişehir’de bulunan Salem Limestone ocağıdır. Bu yolcuğun sonunda bir havza ortamı oluşturarak toplanan fosiller, sedimantasyon süreci sonucunda kireçtaşımızın içerisinde yer almıştır.

 60 milyon yıllık bir jeolojik bir tarihsel zenginlikle oluşmuş Salem Limestone, projelerinizde yaşam alanlarınıza değer katacaktır.

 Fosillerin oluşum seyrinin tarihsel hikayesindeki baş kahramanlarımızı projelerinizde kullandığınız ürünlerin yüzeylerinde görebilir ve gördüğünüz fosilleri linkteki çizelgeden eşleştirerek hangi dönem aralığında yaşadığını öğrenebilirsiniz.

FOSİL ÇİZELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ